Ce este Bark Park

Bark_parc01

Bark Park, spațiul de joacă în incinta căruia câinele tău nu are nevoie de lesă.

Ce_este_Bark_Park-008“Bark Park” este un spațiu public, special amenajat, unde oamenii se pot juca împreună cu animelele lor de companie.  Având în vedere că orașele devin din ce în ce mai aglomerate și legile cu privire la plimbarea câinilor în lesă devin din ce în ce mai restrictive, mulți proprietari de câini văd spațiile special amenajate pentru câini “BarkPark” ca un loc propice pentru a petrece timp calitativ alături de patru pedelelor.

Care sunt beneficiile aduse de “Bark Park”?

Ce_este_Bark_Park-035

• Bark Park ajută câinii să socializeze, astfel fiind mult mai puțin predispuși la dezvoltarea problemelor comportamentale, precum agresitivitatea și lătratul în exces;
  •  Bark Park reprezintă un mediu adecvat în care câinii pot alerga fără lesă, fără a fi în pericol;
  •  Pe lângă beneficiile aduse patrupedelor, Bark Park asigură distracție și socializare pentru stăpânii acestora.
Bark Park  –  Locuri de joacă special create pentru cățelul tău

Bark_parc02

Bark Park Herăstrău

Ce_este_Bark_Park-042Localizat în Parcul Herăstrău din București și având o suprafață de 800 mp, Bark Park este cel primul spațiu canin de joacă construit de către Smart Event Marketing în colaborare cu Asociatia Română a iubitorilor de animale, Administrația Lacuri, Parcuri și Agrement București.

Spațiu de joacă este special creat pentru căței de toate vârstele și de toate rasele. Astfel, în incinta Bark Park cățeii se vor putea plimba, juca sau chiar antrena pentru concursurile specifice, prin intermediul pistei de Agility.

Bark Park Izvor

Ce_este_Bark_Park-046 Localizat în Parcul Izvor din București și având o suprafața de 1500 mp, Bark Park este cel de-al doilea spațiu canin de joacă  construit de către Smart Event Marketing în colaborare cu Asociația Română a iubitorilor de animale, Administrația Lacuri, Parcuri și Agrement București.

Spațiul de joacă este special creat pentru căței de toate vârstele și de toate rasele. Astfel, în incinta Bark Park cățeii se vor putea plimba, juca sau chiar antrena, prin intermediul pistei de Agility pentru concursurile specifice.

Bark Park Izvor este conceput special pentru a oferi în permanență  câinilor și stăpânilor lor toate beneficiile prezentate anterior, într-un spațiu de joacă special planificat, cu acces gratuit.

Bark Park Cișmigiu

Ce_este_Bark_Park-049Localizat în Parcul Izvor din București și având o suprafața de 800mp, Bark Park este cel de-al treilea spațiu canin de joacă construit de către Smart Event Marketing în colaborare cu Asociatia Română a iubitorilor de animale, Administrația Lacuri, Parcuri și Agrement București.

Spațiul de joacă este special creat pentru căței de toate vârstele și de toate rasele. Astfel, în incinta  Bark Park cățeii se vor putea plimba, juca sau chiar antrena, prin intermediul pistei de Agility pentru concursurile specifice.

7 Martie 2013 – €“ Eveniment de lansare al conceptului  Bark Park
14 Aprilie 2013 -€“ Fashion Dog Show
10 August 2013 -€“ Summer Dog Day
20 Octombrie 2013 €“ Sunt salvat! M-au adoptat!
06 Aprilie 2014 €“ Sunt salvat! M-au adoptat! ediția a II-a
31 Mai 2014 €“ Eu și cățelul meu
22 Iunie 2014 €“ Eu și cateul meu €“ ediția a II-a
 Rezultate Bark Park – Beneficii  2013-2014